soia
23 اسفند 1401 - 14:54

خدمت رسانی ۵۴ پایگاه و پست هلال احمر خراسان جنوبی در طرح نوروزی

بیرجند-مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: تمام ظرفیت هلال احمر با ۵۴ پایگاه امداد نجات و پست نوروزی آماده امدادرسانی به حوادث احتمالی در نوروز ۱۴۰۲ است.

به گزارش خبرنگار مهر؛ محمد علی کاوسی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به پیش رو بودن سال جدید بیان کرد: جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در راستای ترویج سفر ایمن، تسریع در اقدامات پیشگیرانه، امدادرسانی و پاسخ به مطالبه‌های شهروندان با استفاده از ظرفیت جوانان در تعطیلات نوروزی برنامه‌هایی را در دستور کار قرار داده است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی شریان و محل عبور استان‌های بزرگی اعم از جنوب و جنوب شرق کشور است بنابراین محورهایی پر تردد در ایام تعطیلات نوروزی خواهیم داشت، افزود: کاهش تصادفات جاده‌ای نیازمند توجه مردم به ویژه رانندگان در مسیر محورها است.

کاوسی با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده برای ایام نوروز، اظهار کرد: طرح خدمات بشردوستانه به مسافرین نوروزی با هدف کمک به انجام سفری ایمن، کمک به آسایش و آرامش مسافران از طریق اطلاع رسانی نسبت به وضعیت راه‌ها و مقاصد سفر اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه با استفاده از ظرفیت داوطلبان هلال احمر، در کنار توصیه‌های ایمنی، پتانسیل‌های گردشگری به مسافران نوروزی معرفی می‌شود، اظهار کرد: ترویج فرهنگ نوع دوستی و مهرورزی بین جوانان، ترویج فرهنگ ایثار و اقدام کارهای تیمی توسط جوانان در اجرای این برنامه‌ها در اولویت است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به طرح ملی خدمات امداد و نجات نوروزی بیان کرد: با استقرار پایگاه‌های امداد و نجات در نقاط حادثه خیز و تجهیز پایگاه‌های فعلی در راستای امدادرسانی به حوادث احتمالی بیش از پیش آمادگی‌های لازم را خواهیم داشت.

کاوسی اظهار کرد: با توجه به اهمیت آگاه سازی جامعه نسبت به مباحث امدادی در کنار اعضای جوان در پست‌های مسافرین و پایگاه‌های پر تردد نوروزی، مربی آموزشی مستقر می‌شود.

وی افزود: تمام ظرفیت هلال احمر با ۵۴ پایگاه امداد نجات و پست نوروزی آماده امدادرسانی به حوادث احتمالی در سطح استان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت ۲۱۴ خانه هلال در سطح استان بیان کرد: خانه‌های هلال به طور مستمر آموزش‌های امدادی و توصیه‌هایی به مسافرین نوروزی خواهند داشت.

کاوسی بیان کرد: متاسفانه تردد سوخت کش‌های غیر مجاز در سطح جاده‌های خراسان جنوبی، دو طرفه بودن اکثر جاده‌ها، طولانی و کویری بودن مسیرها بر حجم تصادفات جاده‌ای افزوده که این امر بر اهمیت توجه رانندگان می‌افزاید.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فاصله شهرهای استان طولانی بوده و باعث خواب آلودگی رانندگان می‌شود، در نقاط پر تردد استان سیاه چادرهایی نصب و روستاهای دارای آتشنشانی در کنار جاده‌ها، مستقر می‌شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به حوادث جاده‌ای سال جاری بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۵۰ حادثه در سطح جاده‌های استان رخ داده که ۵۴۹ مورد واژگونی بوده است.

وی با اشاره آخرین وضعیت انبارهای امدادی استان بیان کرد: در حال حاضر تجهیزات مورد نیاز به اندازه کافی در انبارهای خراسان جنوبی موجود است.

کاوسی از وجود ۱۴ بانک امانات پزشکی در سطح استان خبر داد و گفت: برای راه اندازی بانک تجهیزات پزشکی با مشارکت مردم و خیرین در روستاها آمادگی داریم.

بنا به گفته وی، تامین تجهیزاتی اعم از دستگاه اکسیژن ساز، ویلچر و تخت مواج برای بانک امانات پزشکی هلال احمر نیازمند کمک مردم و خیرین است.

کاوسی با بیان اینکه با رایزنی‌های انجام شده بالگرد هلال احمر تعویض شده و بالگرد جدید ۴۱۲ دو موتوره در فرودگاه بیرجند مستقر است، اظهار کرد: همچنین مناقصه پایگاه امداد هوایی روی سامانه بوده و امید است در آینده‌ای نزدیک تکمیل شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1092478