soia
02 فروردین 1402 - 21:20

جشن دورهمی نوروز در بخش آسفیچ شهرستان بهاباد برگزار شد

یزد- مراسم باشکوهی به مناسبت روز آسفیچ با عنوان دورهمی نوروز در آسفیچ با حضور جمعی از مردم و مسئولان در کنار چشمه مرتضی علی (ع) این بخش برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بخشدار بخش آسفیچ در این مراسم ضمن تبریک سال جدید و عید باستانی نوروز به همشهریان و میهمانان نوروزی اظهار داشت: امیدواریم میهمانان نوروزی روزهای خوشی در بخش آسفیچ بگذرانند و خاطرات خوبی از این بخش در ذهن خود برای سفری دوباره داشته باشند.

محی الدینی بیان کرد: این بخش یکی از مناطق محروم و دورافتاده استان یزد است و با توجه به پراکندگی زیاد روستاها با مشکلاتی روبروست که در این راستا همت مسئولان را می‌طلبد.

جشن دورهمی نوروز در بخش آسفیچ شهرستان بهاباد برگزار شد

بخشدار آسفیچ، هدف از برگزاری این جشن را معرفی توانمندی روستائیان و همچنین آشنایی با آداب‌ و رسوم و محصولات محلی و روستایی این منطقه عنوان کرد.

وی با اشاره به جاذبه‌های گردشگری و مناطق ییلاقی بخش آسفیچ اظهار داشت: بخش آسفیچ از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری خوبی برخوردار است و باید در حوزه گردشگری از این ظرفیت‌ها برای معرفی آسفیچ استفاده شود.

جشن دورهمی نوروز در بخش آسفیچ شهرستان بهاباد برگزار شد

در این مراسم برنامه‌هایی از قبیل چوب بازی سنتی، موسیقی محلی، برگزاری مسابقه، اجرای تئاتر و … اجرا شد.

بخش آسفیچ از شمال به بخش مرکزی بهاباد از جنوب به ارتفاعات حسن کل و شهرستان کوهبنان کرمان از شرق به شهرستان راور کرمان و از غرب به دهستان سبز دشت بافق محدود است.

جشن دورهمی نوروز در بخش آسفیچ شهرستان بهاباد برگزار شد

آسفیچ شهری خفته در دل کویر و با قدمتی به دیرپایی ابدیت، دارای طبیعت بکر، مناظر دل‌انگیز، جاذبه‌های گردشگری، مزارع سرسبز، باغ‌های منحصر به‌فرد، آبشارها و جویبارهای لطیفش این سرزمین جادویی را به «باغ شهری» مبدل کرد که دست طغیانگر بی ترحم مدنیت نیز نتوانسته تیشه به ریشه اصالت و تمدن این سرزمین کهن فرود آورد.

درخت چنار ۳ هزار ساله‌اش همچنان با استواری پابرجاست و سمبل و نمادی از استقامت و پایداری مردمانش را به نمایش گذاشته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1105098